Rantipol Võru Helios läks eilset saali esiliiga mängu Tallinna FC Cosmos II-ga küll 5:1 juhtima, kuid pidi lõpuks ikkagi vastu võtma 5:7 kaotuse.

Tallinna FC Cosmos II saatis algkoosseisus meie vastu vaid oma põhimeeskonnas mängivad meistriliiga mehed. Meil oli koosseisuga raskusi, vahetusmehi nappis ning väravasse tuli asuda väljakumängijal Rasmus Tammel.

Kiili spordihoones peetud mäng algas tormiliselt: juba 35. sekundil jäime kaotusseisu, kuid vaid 31 sekundit hiljem olime Sören Veiolaineni ja Eduard Desjatski väravatest 2:1 ees. Kaks minutit hiljem lõi Ragnar Rebane 3:1 ning poolaja teisel poolel läksime Desjatski ja Veiolaineni tabamustest juba 5:1 juhtima. Loetud sekundid enne vaheajale minekut lõid võõrustajad ühe värava tagasi.

Teine pooleg läks meil aia taha. Cosmos lõi viis vastuseta väravat ja kirjutas omale tabelisse neljanda järjestikuse võidu.

„Heale algusele järgnes ikka korralik kannatamine. Cosmos võttis meilt meie relva ära ehk ei lasknud enam eriti kontraid mängida ja hakkas ise neid kasutama,” ütles meeskonna esindaja Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul jäi meil teisel poolajal mitu head väravavõimalust realiseerimata. Päev varem Rõuge Saunamaa eest meistriliigas mänginud Veiolainen ja Desjatski väsisid, kaitseväeteenistust läbiv Karlis Karro oli hädas villidega, ega saanud enam eriti mängida. Emotsioonid lõid lõkkele ning osal meestel läks sellest mast väheke maha.

Neli ja pool minutit enne lõppu oli seis veel 5:5 viigis ja tulemus lahtine, aga kahjuks said lõpuminutitel meie kapten Arsen Katšmazov ja Veiolainen punase kaardi. „Punased tähendavad sellise satsi vastu vastasele kindlat väravat,” lausus Vislapuu. „Proovisin küll mehi rahustada, aga see ülereageerimine ja liigsed emotsioonid…”

Katšmazovil ja Veiolainenil tuleb nüüd juba sel teisipäeval Jõgeval toimuv järgmine mäng Äksi Wolvesiga vahele jätta. „Raske on satsi kokku saada, aga anname endast parima,” ütles Vislapuu.