Loetud päevad enne Esiliiga B mängude algust on meie esindusmeeskonna peatreener Jaanus Vislapuu seda meelt, et hooaja algus ei tule kerge, aga raskustest saadakse üle. Meeskonna miinimumeesmärk on liigasse püsima jääda, hea õnnestumise korral loodame end leida aga tabeli esimesest poolest.

Esimestes mängudes on meil puudu mitu põhimeest, kes futsalit mängivad ja Tartu Ravensiga saaliliigas poolfinaali on jõudnud. „Arvan, et võib-olla on hooaja algus seetõttu pisut krobeline, aga ma loodan, et mida mäng edasi, seda paremaks läheme,” lausus Vislapuu.

Meie mullu suvel valminud kunstmuruväljak on lubanud hooajaks varasemast paremini valmistuda. Väljaku hoolduse ja ettevalmistamisega on aga ka parasjagu muret olnud, sest talvel taevast alla sadanud lumekogus oli suur ja võidelda tuli ka jääga.

„Oleme siiski saanud treenida väljas täismõõtmetes väljakul. Kõige rohkem on sellest kasu kindlasti siis, kui vaatame tulevikku, sest juba järgmine aasta peaksid meie oma noored hakkama liigas kaela kandma. Need mängijad, kes on Võrus, on saanud teha korraliku ettevalmistuse, samuti on toimunud ühistreeningud Tartus,” rääkis Vislapuu.

Vaatamate vihmale käis täna viimases liigahooajaeelses trennis töö täie hooga.

Need mehed, kel vähegi võimalik, on alates jaanuari algusest treeninud neli korda nädalas. Lisandusid Taliturniiri mängud, kuid praktiliselt ühtegi neist ei saanud me paralleelselt käiva saalihooaja tõttu mängida täiskoosseisuga.

„Põhikoosseis oli koos põhimõtteliselt ainult ühes kontrollmängus, mille mängisime Tartus Welcoga. Esimesel poolajal mängisime siis põhikoosseisuga ja tookordne mängupilt, samuti lõpptulemus 1:1, näitasid, et midagi hullu ei ole, saab vabalt mängida ka endast kõrgemas liigas oleva võistkonnaga,” ütles Vislapuu.

Kui põhimehed kuigi tihti koostööd lihvida ei saanud, siis muid katsetusi sai treeningmängudes see-eest küllaga teha.

„Katsetada saime Taliturniiril palju, nägime oma nõrku külgi ja töötame nende kallal edasi. Kõige rohkem meeldib mulle see, et saime katsetada oma noori mängijaid. Saime pildi ette, et kui palju ja mille kallal on vaja tööd teha. Noored on meie tulevik ja kindlasti järgmistel aastatel meile olulised mängumehed,” rääkis Vislapuu.

Tema sõnul võivad neli-viis meie tänavuse U17 meeskonna poissi juba ka Esiliiga B-s hakata tasapisi mänguminuteid andma.

Palju muutusi meeskonnas talvel ei olnud ja tuumik on enam-vähem samaks jäänud. Olulisemad lahkujad olid Nõmme Kalju U21 meeskonda laenule läinud Sander Taan, Tartu Welcoga liitunud Andres Verst ning karjääri III liigas FC Vastseliinas jätkav Jürgen Kolk. Vastukaaluks on pärast pooleaastast pausi meeskonnas tagasi kogenud Sergei Starovoitov, Tartu Heliosest tuli Eesti U18 koondislane Karlis Karro ning lisandus ka Võru JK kunagine mängumees Lauri Pilv, kes paaril viimasel aastal mänginud Soome madalamates liigades.

„Arvan, et ega kokkuvõttes meeskond palju kaotanud pole. Usun, et võib-olla oleme isegi mõnes mõttes natuke tugevamaks muutunud – kui tuleb koondise poiss ja tulevad oma noored, kel tahtmine suur, siis annab see kindlasti võistkonnale juurde,” ütles Vislapuu.

Klubi juht ja esindusmeeskonna peatreener Jaanus Vislapuu ootab Esiliiga B-s tasavägist hooaega.

Muret teeb treenerile kõige rohkem väravavahtide osakond, sest Tommy Tooming on mõnda aega veel välismaal tööl ning hiljuti puusaoperatsioonil käinud Sergei Zadniprjanetsil seisab ees mängupaus. Seega peavad vähemalt esialgu kastanid tulest välja tooma meeskonna uustulnukad Andreas Peeter Lätt ja Georg Koros.

Kõike eelnevat silmas pidades on Vislapuu sõnul esmaseks eesmärgiks liigasse püsima jääda. „Aga kui ma mõtlen realistlikult, tuleb meil ilmselt sarnane hooaeg eelmisele ja mängime kohtadele viiendast seitsmendani. Samas on hooaeg on pikk, ikkagi 36 mängu, ja paljugi võib juhtuda. Arvan, et ideaalis, kui suudaksime kogu aeg mängida parima koosseisuga ning poleks vigastusi ja kaarte, võiksime sihtida ka kõrgemale,” lisas ta.

Liigat peab Vislapuu tänavu mullusest märksa ühtlasemaks. „Iga mäng tuleb raske võitlus punktide eest ja see, kes on natuke kavalam ja tahab rohkem, need punktid ka ära võtab,” lausus ta.

Kokkuvõtteks tõdes ta, et oleme valmis hooajale vastu minema ja andma endast parima – eks siis ole näha, mis tulemusega see kõik lõpeb.

Kuna esimesed kodumängud peetakse meie kunstmuruväljakul, kus veel tribüüni pole, ning ka ilmataat vutihuvilisi esialgu tõenäoliselt ei soosi, võib arvata, et suuri vaatajanumbreid pole esimestest mängudest oodata. Kui aga ilm paraneb ning suurele staadionile ja päris murule kolida saab, soovime puudujäägi tasa teha ning mullused rekordilised publikunumbrid kokkuvõttes ikkagi üle lüüa. Kutsume teid kõiki sellesse oma panust andma!

Meeskonna tänavune eelarve on samas suurusjärgus mullusega, jäädes 25 000 euro kanti. Meie esindusmeeskonda toetavad Võru linn, Nordmetallik, Aigren, Egotar Grupp, Gründer ja Võru Disainmööbel.