III liiga viimases voorus kaotas meie duubel täna kodus SK Imaverele 2:4 ja langes lõunapiirkonna lõpptabelis kümnendaks, mis tähendab, et kohta liigas tuleb kaitsta üleminekumängudes.

Mäng kujunes oodatult raskeks, sest kaartidega oli meil väljas neli-viis olulist mängijat. Lisaks alustati taaskord uimaselt, oldi kaitses pehmed ning külalised pääsesid 11. minutil kiirelt juhtima. Eksimusi lisandus, edurivi jäi hambutuks ning vaheajale minnes olime taga juba 0:3.

Kohe teise poolaja alguses lõi tänaseks esindusmeeskonnast appi kutsutud Sander Taan ühe värava tagasi ja tärkas lootuskiir. Kohati vallati palli ja kombineeriti päris hästi, aga ikka sattus sekka kiirustamisest tingitud rabedust ja valesööte ning pööret mängu tuua ei õnnestunud. Hoopis külalised said peagi karistuslöögi järel trahvikastis vabalt peaga peale lüüa ning kasvatasid vahe 63. minutil taas kolmeväravaliseks. Lõppseisu 2:4 vormistas Taan mõni minut enne lõpuvilet enda teenitud penaltist.

Kui tänasest üldse midagi rõõmustavat esile tuua, siis 15-aastase Aimar Vendelini debüüti täiskasvanute seas.

Kuna meie põhikonkurent FC Elva II võitis samal ajal endale juba varem liigavõidu taganud ja poole vinnaga mänginud Põhja-Sakalat, seisavadki nüüd meie meestel ees üleminekumängud. Kellega ja millal need peetakse, selgub lähiajal.

SK Imavere tõstis tänane võit tabelis teiseks ning neil on nüüd võimalik üritada II liigasse tõusta.

Duubli mängijate pead on lõpuvile järel norus, sest hooaeg pikeneb nüüd veel üleminekumängude võrra.

III liiga lõunapiirkonna lõplik tabel 1. Põhja-Sakala 46 punkti, 2. SK Imavere 43, 3. FC Tarvastu 42, 4. FC Jõgeva Wolves 39, 5. FC Vastseliina 39, 6. Viljandi JK Tulevik III 38, 7. Valga FC Warrior 29, 8. EMÜ SK 25, 9. FC Elva II 24, 10. Võru FC Helios II 21, 11. Tartu FC Helios 18, 12. Põlva FC Lootos 18.