Võru FC Helios II noppis täna Valgas kolm magusat punkti, kui alistas III liiga lõunapiirkonnas teisel kohal oleva FC Warriori 5:4.

Samade meeskondade aasta tagasi Valgas peetud mängus löödi samuti üheksa väravat, siis jäid kohtuniku kergel kaasabil 5:4 peale valgalased. Nüüd tegime naabritele tagasi, kusjuures vilepartii oli üks parematest, mida me tänavu III liigas kogenud.

Warrior läks mängu 22. minutil küll juhtima, aga juba paari minuti pärast oli seis 1:1. Sten Org tegi piki vasakut äärt pika reidi ja leidis tsenderdusega värava ees Mait Raha, kes viigistas. Kolm minutit hiljem kordus enam-vähem sama situatsioon ja läksime juhtima. Värava lõi taas Raha, aga piki äärt murdis seekord läbi ja toimetas talle palli trahvikasti Karl Jörgen Lööper.

32. minutil jäid väljakuperemehed kümnekesi, sest takistasid vea hinnaga meil kiirrünnakule minemast.

Teise poolaja alguses tegi meie tänane paremkaitsja Gerrit Ziugand oma värava all vea ja Warrior sai penalti. Meie õnneks põrutas valgalaste avavärava löönud Marek Naal palli posti.

Poolaja keskel hakati kordamööda paugutama. Warrior läks 63. ja 65. minuti väravatest 3:2 juhtima, aga juba minut pärast valgalaste juhtväravat viigistasime. Lööper viskas pika audi Valga värava alla, sealt küll pall puhastati, aga see lendas Ronan Pähni ette, kes 20 meetrilt peale lõi. Warriori väravavaht puterdas tõrjel ja pall oligi võrgus.

71. minutil andis Andrei Kiš täpse söödu Valga kaitseliini taha ja Org tõstis palli üle väravavahi seisuks 4:3. Viis minutit hiljem tõusis Lööper jälle äärt mööda ja lükkas kahe kaitsja vahelt söödu värava ette, kus Robin Sander palli täpselt värava alumisse nurka suunas. Warrior lõi küll kohe ühe värava kohe tagasi, aga ei enamat ja võit oli meie.

Lööper sai täna esimese mängijana meie duubli eest kirja 50 liigamängu, kusjuures duubel on kolme aastaga pidanud üldse 55 mängu.

Tabelis on meie meeskond seitsmendal kohal. Järgmises voorus tuleva nädala laupäeval läheme külla liiga liidrile FC Otepääle.