Tänavuses esimeses Heliose derbis võtsime täna Tartus magusa 1:0 võidu sealse Heliose üle.

Derbile kohaselt tasavägise ja võitlusliku mängu ainsa värava lõi viis minutit enne esimese poolaja lõppu Andre Väin, kellele see oli sel hooajal juba üheksas täistabamus. Küljeaudi järel võttis ta palli maha ja lõi kohe pöördelt, nii et tartlaste väravavaht suutis väravasse supsatavat palli vaid silmadega saata.

Meie teiseks kangelaseks oli seekord väravavaht Pert Paigelkaln, kes tõrjus kümmekond minutit enne kohtumise lõppu vastaste penalti. 11 meetri karistuslöök määrati väljakuperemeeste kasuks pärast meie kaitsja Arlet Raha trahvikastis tehtud viga.

Meil oli veel päris häid väravavõimalusi, kuid realiseerimine jättis soovida. Esimene hea võimalus juhtima minna avanes meil juba mõneminutise mängu järel, aga Rustam Tadzhibayevi löök ebaõnnestus. Mängu lõpus pääses Mattias Eskla kiire sööstuga vastaste väravavahiga üks ühele, ent lõi üle värava.

Vastased lõpetasid mängu kümenekesi, sest mõni minut enne lõpuvilet tabas nende mängija jalaga tõsiselt meie keskkaitsjat Ragnar Rebast ja sai punase kaardi.

Kevadringi 13 mängust saime kirja viis võitu, viis viiki ja kolm kaotust ning kogutud 20 punkti annavad meile II liiga põhja-idapiirkonnas 14 meeskonna seas kuuenda koha. II liiga mängud jätkuvad augusti alguses.

Andre Väin

Tabeliseis: 1. Maardu Linnameeskond 37 punkti, 2. Tallinna JK Puuma ja JK Volta ÜM 30, 3. Tallinna FCI Levadia U19 29, 4. Rakvere JK Tarvas 28, 5. Viimsi JK II 21. 6. Võru FC Helios 20, 7. FA Tartu Kalev U21 19, 8. Tartu FC Helios 19, 9. Tartu JK Welco II 16, 10. FC Tallinn U21 12, 11. Sillamäe FC NPM Silmet 11, 12. Tallinna FC Ararat 7, 13. FC Elva II 6, 14. Lasnamäe FC Ajax 4. Tarval ja Ajaxil on omavaheline mäng veel pidamata.