Möödunud nädalal jõudsid lõpule FC Helios Võru D-klassi võistkondade mängud Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel. D1-klassi poisid lõpetasid hooaja 0:4 kaotusega Viljandi Tulevikule ja D2-klassi poisid 1:3 allajäämisega Tartu Tammekale.

„Mõlemad võistkonnad tegid kokkuvõttes korraliku hooaja, kuigi koht tabelis võib-olla päris seda ei näita,” ütles treener Jaanus Vislapuu.

D-klassis mängitakse regionaalsetes gruppides. D1-klassis (2003.–2004. a sünd) võitsid meie poisid oma grupis 15 mängust viis ja viigistasid kolm. Eespool lõpetasid Võru poistest turniiri kaks Tartu FC Heliose meeskonda ja Viljandi Tulevik, selja taha jäeti lähinaabrid Põlva Lootos ja Valga Warrior.

Kuna meil on pooltel poistel sünniaastaks 2004, sai otsustavaks vastaste füüsiline üleolek. „Mängupilt oli tegelikult enamikus mängudes hea ning saime palli valdamise ja rünnakute ehitamisega hästi hakkama. Kahjuks juhtus tihti kaitses individuaalseid eksimusi, mis olid tingitud ebakindlusest endast suuremate vastu mängides,” rääkis Vislapuu. „Hädas olime ka rünnakute efektiivse lõpetamisega. Väravavõimalusi oli viimaseski mängus Viljandiga omajagu, aga ära lüüa ei suutnud ühtegi.”

Tema sõnul ilmestab see üsna hästi kogu hooaega – palju suurepäraseid võimalusi, aga vähe väravaid. „Peame süsteemselt edasi töötama ja ma usun, et kui kasvab mängijate eneseusk ja enesekindlus, hakkavad ka väravad tulema. Kindlasti oleks abiks treeningud suurel väljakul, aga talvel meil sellist luksust pole,” ütles Vislapuu.

D2-klassis (2004.–2005. a sünd) võitis meie peamiselt 2005. aasta poistega mänginud meeskond 18 mängust neli ja viigistas kolm, mis andis Tartu Santose, FC Elva, Tõrva JK, Tartu Tammeka ja Tartu FC Heliose järel kuuenda koha. Ainsana edestati FC Otepääd.

Vislapuu sõnul oli otsus selles vanuseklassis konkurentidest aasta nooremate poistega mängida õige. „Selle mõte oli saada raskeid mänge, sest eelmine aasta võitsime omas grupis kõiki suurelt ja arengule see head ei teinud. Sel aastal olid väga tasavägised mängud ja saime mitmeid nappe kaotusi. Kui kevadringis said poisid ainult ühe punkti ja olid tabelis konkurentsitult viimased, siis sügisringis saime juba 14 punkti ja tõusime Otepääst mööda. Mängupilt oli enamikus mängudes hea,” ütles treener.

Tema sõnul on selle vanuseklassi probleemid samad, mis D1-klassis ehk siis individuaalsed eksimused kaitses, mis tingitud ebakindlusest, ja rünnakute ebaefektiivne lõpetamine.

„Kuna mängisime valdavalt endast aasta vanemate vastu, siis töötame täpselt samamoodi edasi ja tulemustele veel tähelepanu ei pööra. Poisid on tublid ja usun, et järgmine aasta oleme juba ka endast vanemate vastu mängides palju enesekindlamad ja edukamad,” ütles Vislapuu.

FC Helios Võru D2-klass
Treener Jaanus Vislapuu jagab D2-klassi poistele õpetussõnu.