Maikuus pakkus noortest kõige rohkem rõõmu C2-klassi meeskond, kes omaealiste esiliigas teenis olulisi punkte.

Esimene võit saavutati 8. mail, kui Sander Süvaoru teise poolaja väravast alistati Raplamaa JK. Nädal hiljem jäädi kodumängus TJK Legion Narvaga teisel poolajal küll vastaste tugeva surve alla, aga suudeti väravateta viik ikkagi välja mängida.

22. mail alistati kodus Pärnu JK 5:3. Kindlalt 3:0 võidetud esimese poolaja järel lasti vastastel küll 3:3 viigistada, aga lõpuks jäeti võit siiski koju. Tõelise ühemeheshow korraldas Ronan Pähn, kes lõi meie kõik viis väravat, neist ühe penaltist.

Lisaks kaotati FC Elvale 2:4 ja viimati JK Tabasalule 0:3.

B1-klassi meeskond lisas mais oma arvele kaks koduvõitu: Jõhvi spordikool mängiti üle 5:0 ja JK Loo 4:2.

D1-klassi poisid võitsid kaks ja kaotasid samuti kaks kohtmist. Nii Põlva FC Lootosest kui ka Valga FC Warriorist oldi üle 3:1, Tartu FC Heliosele kaotati 0:2 ja sama klubi kollasele tiimile 1:2.

Seni parim etteaste tehti mängus Lootosega, kus esimesel poolajal kuulus kontroll toimuva üle täielikult meie poistele, kes vastastest igas mänguelemendis üle olid. „Teisel poolajal lasime vahetustega natuke ka vastased mängu sisse, kuid lõpptulemust see ei mõjutanud. Olen platsil nähtuga rahul. Veel efektiivsem võiks olla võimaluste realiseerimine,” ütles treener Jaanus Vislapuu.

Initsiatiivi hoiti ka mängus Tartu Helose kollase meeskonnaga, kuid vastaste kiire kontrarünnak ja üks standardolukord andis võidu ikkagi tartlastele.

Nooremates vanuseklassides peeti mais hooaja esimesi mänge. Konkurentidega võrreldes enamjaolt aasta noorematest poistest koosnev D2-meeskond pole veel võidurõõmu tunda saanud, ainus punkt tabelis on seni 2:2 viigi eest FC Otepääga. Vislapuu sõnul tehti tookord väga hea mäng. „Ainult teise poolaja lõpp läks raskeks, sest mängutempo oli kõrge ja sellega ei suudetud lõpuni sammu pidada,” lausus ta.

Tõrva JK-le kaotati 2:5, Tartu FC Heliosele 3:4 ja FC Elvale 2:5. „Olen poistega siiski rahul. Väravad on tulnud rumalatest individuaalsetest eksimusest. Meeskonnana töötatakse hästi ja mängu alustamisel kaitsest ning rünnakute ülesehitamisel näidatakse palli vallates head taset. Tööd on vaja teha ilma pallita mänguga,” kommenteeris Vislapuu.

E1-klassi poistel on kirjas neli kaotust: Viljandi JK Tulevik II-le jäädi alla 3:5, Tartu FC Heliosele 0:5, Suure-Jaani Unitedile 0:3 ja Põlva FC Lootosele 5:6.

„2005. aasta poiste teine pool on tublilt võidelnud ka kuigi vastased on olnud paremad, on meilgi võimalusi. Töötame realiseerimise kallal edasi,” ütles Vislapuu.

E2-klassi poisid avasid võiduarve 2:0 eduga FC Elva üle. FC Otepääle kaotati 1:5 ja Põlva FC Lootosele 2:4.

B1: FC Helios Võru - Jõhvi Spordikool
B1-klassi poiste 5:0 võidumängus Jõhvi spordikooliga tegi hat-tricki Karel Räppo.

B2: FC Helios Võru - JK Loo
B1-klassi mängus JK Looga lõi Eduard Desjatski kaks väravat, neist ühe otse nurgalöögist, ja oli lähedal kolmandalegi, aga see läks siiski kirja vastaste omaväravana.

FC Helios Võru - Raplamaa JK
C2-klassi poistele tõi 1:0 võidu Raplamaa JK üle Sander Süvaoru värav. Foto: Priit Lööper

C2: FC Helios Võru - TJK Legion Narva
C2-klassi viigimängus TJK Legion Narvaga päästis meie meeskonda korduvalt halvimast väravaht Samo Aarand.

C2: FC Helios Võru - Pärnu JK
Ronan Pähn lõi Pärnu JK-le viis väravat.

E1: FC Helios Võru - Suure-Jaani United
E1-klassi poiste mäng Suure-Jaani Unitediga.