Klubi tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul meie esindusmeeskonnale IV liigas algavaks hooajaks koha poolest mingit eesmärki pandud ei ole. „Kõige tähtsam eesmärk on arendada noori mängijaid ja luua platsil positiivne arengut toetav õhkkond,” lausus ta.

Meeskonna treeneri Vjatšeslav Vassilenko arvates võiks meeskond üritada jõuda esikolmikusse. „Eks hooaeg näitab, kuidas see õnnestub,” ütles ta. „Kindlasti üritame ka karikasarjas taas head mängu näidata.”

Ettevalmistused liigahooajaks on kulgenud rahulikult. Treenitud on Põlvas ja Rõuges kunstmurul, osa mehi tegi eraldi jõusaalitrenn. Koostööd on lihvitud paaril turniiril, kuid tõde on, et kontrollkohtumisi võinud rohkem olla.

Eelmise aasta tuumikust on lahkunud vennad Rait ja Rain Kooser, kes mängivad nüüd JK Tallinna Kalev III meeskonnas, ning Sander Taan, kes jätkab II liigas Tammeka farmklubis JK Luunja. Uutest meestest on nimekirjas mõne aasta eest paar mängu ka meistriliigas mänginud Arsen Katšmazov ning Võru JK kõigi aegade suurim väravakütt, meil noortetreeneri ametit pidav Tauno Kikas.

Kogenud mängijaid seega jagub – ainüksi Kikasel, Aleksandr Orlovil, Andrei Kišil ja Aleksei Tšernokozovil on nelja peale kokku kirjas üle 1000 liigamängu ja ligi 250 väravat. Väärtuslikku kogemustepagasit tuleb nüüd noortega jagada. „Kogenud mängijad kindlasti aitavad ja õpetavad noori, aga eks igaüks annab oma panuse,” ütles Vassilenko.

Hooaja käigus on plaanis proovida ka klubi B-klassi poisse. „Eduard Desjatski, Kristo-Davo Kons, Indrek Nummert ja mõned teised juba käivad meiega trennis ja saavad päris hästi hakkama,” sõnas Vassilenko.

„Kuna koosseis on muutunud ja lisandunud noori, siis sooviks viljeleda rohkem sellist lõbusat jalgpalli – olla ise palliga, lükata lühikest söötu ja saada selle kaudu tulemust. Kui õnnestub, on hästi, kui ei – teeme tööd edasi,” lisas Vislapuu.

Alanud hooajal loodab ta siinset kogukonda jalgpallile veelgi lähemale tuua. „Usun, et jalgpall on Võrus tõusuteel ja ka järjest rohkem inimesi leiab tee staadionile. Plaanis on kindlasti mõningad üllatused, millest praegu veel ei räägiks,” ütles Vislapuu.

Tänusõnad kõigile meie toetajatele: Võru linnale, Maratonspordile, Monkey Spordile, Eksole ja Flamellele. „Nendeta oleks võimatu hooaega mängida. Tänan kindlasti ka kõiki, kes meile kaasa elavad ja tegemistel silma peal hoiavad. Kogukonna toetus on igale klubile ülioluline,” lisas Vislapuu.

Esimeses voorus mängivad meie mehed ülehomme Tartus JK Tammeka II-ga. Esimene kodumäng IV liigas peetakse 9. mail FC Tarvastuga, keda võib pidada turniiri üheks soosikuks. „Nad ju veel eelmine aasta mängisid II liigas ja meeskonna tuumik on sama,” põhjendas Vassilenko. „Arvan, et nemad on ühed favoriidid. Aga ega teisi või ka unustada, mõnigi meeskond võib üllatada.”

FC Helios Võru
Meeskond on sulam nooruseuljusest ja veteranide kogemustest. Esiplaanil Margus Taaber, eemalt seirab tema tegutsemist Andrei Kiš.