Esindusmeeskond sai täna kirja selle hooajal viienda võidu. Seekord langes meie ohvriks Paide Linnameeskonna U21 rivistus ning vihmasajus peetud kodumängu ainsa värava lõi Reijo Künnapuu.

„Kui mängu võidad, siis tulemusega oled rahul kindlasti, aga mängupilt oleks võinud olla palju parem. Eriti esimesel poolajal ei olnud ma rahul sellega, mis platsi peal toimus, teisel poolajal saime mängupildi kohati paremaks,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Mäng oli algusest peale võitluslik, kumbki meeskond erilist ülekaalu ei saavutanud. 15. minutil õnnestus meil juhtima minna – Kert Joakit söötis paremale äärele Andrei Tjuninile, viimane liikus trahvikasti ja peaaegu otsajooneni, kust suutis palli tagasi väravavahiala joonele lükata, nii et Reijo Künnapuu sai pöördelt mänguvahendi Paide värava tagaposti veeretada.

Avapoolajal olid meie meestest päris head võimalused veel Tjuninil, Ragnar Rebasel ja Joakitil, aga skoori kasvatada ei õnnestunud. Paide parimaks olukorraks jäi nurgalöök, mille järel peaga napilt väravast mööda löödi.

Teisel poolajal oli väheke aktiivsem ehk Paide meeskond, aga meilgi tekkis vasturünnakutel ridamisi väga häid võimalusi – kaks korda Tjuninil, korra Rebasel ja Eduard Desjatski. Mänguseis siiski enam ei muutunud.

„Vastased olid taga ja surusid, neil oli vaja viigiväravat. Ise rõhusime natukene rohkem kaitsele, aga meilgi tekkisid väga head võimalused, imestan, kuidas me neid ära ei löönud. Aga 1:0 võit on tõsiasi ja need kolm punkti meile kõige tähtsamad,” lausus Vislapuu.

Hetk enne võiduväravat, Reijo Künnapuu (pildi paremas ääres) on palli Paide värava poole juba veerema pannud.

Esiliiga B-s jagame turniiri esimese veerandi järel Vändra Vaprusega kolmandat-neljandat kohta ning punkte on meil 16 ehk vaid kolm vähem kui juhtkohal oleval Nõmme Kalju U21 meeskonnal.

Kõik senised võidud on tulnud minimaalse paremusega. Selle põhjuseks on Vislapuu sõnul asjaolu, et meil on juba hooaja algusest peale vigastuste tõttu päris suured koosseisuprobleemid ning oleme enamikus mängudes valinud kaitsvama taktika.

„Rõhume pigem kaitsetööle ja proovime kontrarünnakutega. Kui juba eduseisu kätte saame, jätkame samas stiilis. Ma arvan, et see on päris mitmes mängus edu toonud. Samas, kui me Nõmme Unitedi vastu taha jäime ja pidime lõpus mängu avama, löödi meile palju väravaid ning kui Tabasalu vastu kümnekesi jäime, löödi ka palju. Eks see sõltub ikkagi sellest, et kui suudame vastasele oma praeguse joonise peale suruda, siis need 1:0 võidud ongi üsna ootuspärased,” rääkis ta.

Järgmisel nädalavahetusel mängime võõrsil Viimsi JK-ga. Kodus näeb meid jälle 24. mail mängus Nõmme Unitediga ning siis juba Võru spordikeskuse staadioni murul.

Vislapuu sõnul kaasneb suurele staadionile kolimisega kindlasti mängukorralduse parem kvaliteet ja pealtvaatajate heaolu. „Seal on kohad siiski katuse all tribüünil ja ma loodan, et ka ilmad lähevad selleks ajaks paremaks. Siis ootame ikkagi kordades ja kordades rohkem pealtvaatajaid. Kindlasti on ka muruväljakul mängida natuke mugavam,” ütles ta.

Tänast lausvihma ja vaid kolme soojakraadi trotsis siiski tosinajagu jalgpallifänni. „Fännidele alati kõige suuremad tänusõnad ja ma loodan, et teid tuleb järjest ja järjest ikka rohkem,” sõnas Vislapuu.

Protokoll
Pildid