Esiliiga B avaringi eelviimases voorus mängis meie meeskond täna võõrsil Viimsi JK-ga 1:1 viiki.

„Viimsi oli täna siiski meist natuke parem ja viik meie suhtes ilmselt õiglane tulemus. Kiidan mehi tubli pingutuse eest, see punkt on meeskonna töövõit!” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul polnud meie koosseis täna just parim, keskkaitses alustas alles teist korda algkoosseisus Mairo Reinsaar ning keskväljalt oli puudu Raul Rebane. Seetõttu mängisime kaitsest lähtuvalt ning lootsime kontratele ja standardolukordadele.

Kohtumise alguses olime kaitses kohmetud, Viimsi tabas juba avaminutitel korra posti ning esimesel veerandtunnil said väljakuperemehed veel mitmel korral päris hästi löögile.

Poolaja keskel saime mängu paremini sisse ning läksime ka juhtima – 22. minutil keris Aleksandr Pruttšenko nurgalöögi tahaposti, Sergei Starovoitov sai palli edasi värava ette lükata ja Aleksei Golubev suskas 1:0.

Viimsil olid enne vaheajale minekut veel mõned võimalused, kuid ei midagi erilist.

39-aastane Aleksei Golubev (pildil on ta meie mullusügises kodumängus Viimsiga) lõi meie esinduse 300. värava liigamängudes ning on ühtlasi 50. mängija, kes meie eest jala valgeks saanud.

Teisel poolajal pani vastane tempos juurde ja püüdis ülekaalu tekitada meie paremal äärel. Varem meid soosinud tuul, puhus nüüd vastasele tagant ja aeg-ajalt tegid meie mehed palli lendu hinnates valearvestusi. Viimsi mängijaist tekitasid meile kõige rohkem probleeme Karl Anton Sõerde ja Gregor Lehtmets, kes oma äärel osavalt kombineerisid.

59. minutil pääseski Sõerde ühel Viimsi vasturünnakul jooksu ja lõi 1:1. Võõrustajad ihkasid kodus võitu ning tõid kümme minutit enne lõppu platsile ka 42-aastase ründelegendi Andres Operi. Napi minutise mängu järel napsaski ta meie väravavahi Artur Karjagini ebaõnnestunud lahtimängu järel palli vahelt ja lükkas suurepärase söödu Sõerdele, aga meie õnneks ei suutnud viimane head võimalust realiseerida ning mängu saatust ära otsustada.

„Lõpus eksisime ise mitmel korral ja vastastel avanes ka paar korda väravavahiga üks-ühele võimalus, kuid õnneks lõid nad mööda või tegi Artur head tööd,” kommenteeris Vislapuu.

Meilgi oli teisel poolajal paar head võimalust kontrast värav lüüa, aga eksisime samuti. „Mängu lõpus jättis kohtunik meile andmata ka täiesti kindla penalti, kui [Kaarel] Põldma kastis maha niideti,” lisas Vislapuu.

Kaheksa mänguga oleme kogunud 12 punkti, millest piisab liigas 6.–7. koha jagamiseks.

Järgmisel nädalal mängime esmalt neljapäeva õhtul Tartus liiga liidri Welcoga. Pühapäeval alustame turniiri teist ringi kodumänguga Nõmme Kalju U21 vastu.