Üldlaulupeo esimese kontserdiga täna samal ajal peetud Esiliiga B mängus alistas meie esindusmeeskond võõrsil Viimsi JK 3:1. Ühtlasi õnnestus punkt panna nelja mängu pikkuseks veninud kaotuste seeriale.

Koosseis oli meil taas kergelt öeldes eksperimenteeriv ja esimene poolaeg kulus seetõttu hääleharjutuseks, aga mängu teisel poolel saadi noodile juba kenasti pihta.

Mäng algas suhteliselt kinniselt. Kahjuks kaotasime juba esimesel veerandtunnil Kert Joakiti, kel nüüd põlvesidemete vigastuse tõttu ees pikem mängupaus. Asjas osaliseks olnud vastasmängija ei saanud kohtunikult isegi kollast kaarti.

Küll sai meie keskkaitsja Sergei Starovoitov mõni minut hiljem kasti juures tehtud kerge vea eest hoiatuskaardi ning vastased teenisid karistuslöögi, mille nad lahti mängisid ja väravaks realiseerisid. Poolaja lõpus üritasime ka ise kõrgemalt suruda, aga viigistada ei õnnestunud.

Teiseks poolajaks tegime edurivis vahetuse, Mait Raha asemel läks platsile esindusmeeskonna debütant Sten Org. „Leppisime kokku, kuidas vastase äärtega hakkama saada ja kuidas kõrgema pressiga tegutseda. Panime rõhku agressiivsemale mängule ja üritasime keskväljal Viimsi rünnakukiiruse maha võtta,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Üldjoontes plaan toimis. Viimsi avavärava löönud Martin Aasmäel õnnestus meie keskväljamängijaile paaril korral ära teha, aga julgestus toimis hästi. Saime kontrolli mängu üle enda kätte, 53. minuti paiku tehti Sören Veiolaineni vastu trahvikastis viga ja Org viigistas penaltist.

Tosina minuti jagu hiljem lõi Kait Hinn kontrarünnakust 2:1 ja veerand tundi enne mängu lõppu lisas Aleksandr Pruttšenko individuaalse meisterlikkuse tulemusena veel ühe tabamuse.

Mängu lõpus sõideti jalad ees sisse meie väravavahile Georg Korosile, kes selle peale vastase endast eemale tõukas. Korosile antud kollane kaart oli igati õigustatud, aga arusaamatuks jäi, miks talle tallad ees sisse lennanud vastasmängijat kuidagi ei karistatud.

„Kohtunikult arusaamatu otsus. Kohtunikud soosivad juba mitmendat mängu sellist käitumist, meil ei ole niimoodi hooaja lõpuks enam 11 tervet meest väljakule saata,” lausus Vislapuu.

Tabelis hoiame 19 vooru järel endiselt kuuendat kohta. Liigas tuleb nüüd ligi kahenädalane mängupaus, mis meid tabanud vigastustelainet silmas pidades marjaks ära kulub, ja järgmine mäng on meil 20. juulil kodus Põhja-Tallinna JK Voltaga.

Seni vaid duublit esindanud Sten Org sai oma esimeses esindusmeeskonna mängus kohe jala valgeks.