Tänase Võru Heliose perepäeva avanud IV liiga mängus võõrustajate ja Tartu Ülikool Fauna vahel oli šõud n-ö täie raha eest: näha sai kümmet väravat, kahte penaltit ja punast kaarti. Tulemusega 6:4 jäi peale loomariik.

Kodumeeskonna mängule vajutas oma pitseri kogenud Aleksandr Orlovi puudumine, kes tavaliselt keskväljal meeskonna niiditõmbajaks. Temata ei suudetud oma mängu käima saada.

Algul oli seis siiski lootusrikas, sest pooletunnise enam-vähem võrdse mängu järel tehti meie tipuründaja Siim Lepa vastu trahvikastis viga ja Rene Zahkna viis Heliose penaltist 1:0 juhtima.

Mida aeg edasi, seda enam hakkas maksvusele pääsema faunakate füüsiline üleolek. 38. minutil kaotasime keskväljal palli ja külaliste mängija suutis nii meie kaitse kui ka väravavahi ümber sõrme keerata – 1:1. Sama kordus veidi enne poolaja lõppu ja vaheajale mindi Fauna 2:1 eduseisus.

Teist poolaega sai mängitud kuus minutit, kui pirukaga sai hakkama meie väravavaht Indrek Ivask, kel märg ja libe, kuid täiesti tõrjutav pall jalgevahelt väravasse lupsas.

Ivaski asemel asus väravasse Kris Saia, ent temalgi tuli peagi faunakate löödud pall puurist välja tuua. Meie skoori kasvatamise eest hoolitses omaltpoolt 56. minutil Brett Piir.

65. minuti paiku sai selgeks, et väravavahtidel on täna must päev. Vaevalt kümmekond minutit platsil olnud Saia püüdis trahvikasti joonel palli, kuid libises sellega märjal murul kastist välja – punane kaart. Väravavahikindad pidi nüüd kätte tõmbama keskkaitsja Mark Saarnik. Fauna karistuslöök läks õnneks mööda.

Väravasadu polnud siiski veel läbi ja veerand tundi enne lõppu läks Fauna juba 5:2 juhtima. Kolm-neli minutit hiljem tegi Siim Lepp tulemuse meie jaoks kenamaks, lüües 5:3.

Viis-kuus minutit enne kohtumise lõppu teenis Fauna penalti. Saarnik oli värava keskele löödid palli juba tõrjumas, aga libe kera lipsas ikkagi puuri ja külalised olid jälle kolmega ees. Lõppseisu vormistas lisaminutitel Andre Ojala, kelle kaarpall latipõrkest külaliste väravasse pudenes.

Tuleva nädala reedel seisab meie esindusmeeskonnal Võrus ees väikse karikasarja 1/16-finaal Valga FC Warrioriga. Järgmiseks liigamänguks sõidetakse kahe nädala pärast Pärnusse mängima sealse JK Vaprusega.

FC Helios Võru - Tartu Ülikool Fauna
Olude sunnil teisel poolajal väravasuule asunud keskkaitsja Mark Saarnik oli lähedal
penaltitõrjele, kuid märg pall lipsas siiski väravasse.