Esiliiga B tänane raske võõrsilmäng Pärnu JK-ga lõppes meie 1:0 paremusega, võiduvärava lõi 90. minutil penaltist Lauri Pilv.

Kuna hulk meie mehi on vigastuspausil ja puudujaid oli täna teistelgi põhjustel, alustasime kohtumist selle hooaja noorima koosseisuga. Mängueelses kommentaaris ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu, et tuleb raske mäng. Nii ka läks.

„Vastane oli palliga kvaliteedilt meist kõvasti üle. Valisime vastava taktika, istusime oma poolel ja mängisime kontratele ning standarditele. Üldiselt saime kaitsetööga üsna kenasti hakkama ja midagi üliohtlikku vastased korda saata ei suutnud,” ütles Vislapuu.

Esimesel poolajal lõid pärnakad korra latti ning väravavaht Tommy Tooming päästis mõlemal poolajal paar korda mõned ohtlikud ette nurka löödud pallid. Madala liiniga nullisime ära vastaste võib-olla suurima trumbi – ründajatele läbi liini või liini taha kiiruse peale antud pallid.

24kraadise palavusega peetud pallilahing oli üks suur kannatamine, kus meil endal kuigi palju võimalusi ei tekkinud, aga vähesest õnnestus viimast võtta. Võidu toonud 11 meetri karistuslöögile eelnes viga Aimar Vendelini vastu, kohtunik lasi meil edu mängida ning siis eksisid pärnakad uuesti ja penaltivääriliselt juba Eduard Desjatski vastu.

„Ilm oli palav ja pidime palju jooksma, sest mängisime kaitsest lähtuvalt. Mehed pidasid mängudistsipliinist hästi kinni ja jätsid kohtumise lõpuks kogu jõuvaru väljakule. Tasuks ülimagus võit viimastel minutitel,” lisas Vislapuu.

Liigatabelis tõusime tänu võidule vähemalt mõneks ajaks kolmandaks.

Esiliiga B esimese ringi lõpetame järgmisel pühapäeval, 5. mail kodus, kui võõrustame Paide Linnameeskonna U21 rivistust.

Lauri Pilv lõi teist mängu järjest tähtsa värava.