Meie esindusmeeskond viigistas täna II liigas võõrsil Tallinna JK Piraajaga 2:2, seejuures tuldi välja 0:2 kaotusseisust.

„Raske mäng vihmasel ja libedal staadionil, kus mehed vaatamata oma vigadele lõpuni võitlesid. 0:2 kaotusseisust on hea välja tulla, aga see, kuidas sinna jäime, on mõttekoht. Peame edaspidi hoolikamalt mängima,” kommenteeris treener Jaanus Vislapuu.

Platsile mindi duubli väravavahi Mihkel Lipingu ja tavapärasest üsna erineva kaitseliiniga. „Ühtegi vahetust kaitsesse ka ei olnud ja see oli väga suur probleem,” lisas Vislapuu.

Üsna kohtumise alguses saatis kohtunik ühe Piraaja mängija vägivaldse käitumise pärast platsilt punase kaardiga küll ära, aga lasi mängul ikkagi väga tooreks ja jõuliseks minna. „Peaaegu iga rünnak, kui pall meil, peksti meie mängijaid jalgadesse ja vigu tuli selle eest ikka üsna vähe. Vahepeal võeti küll ka kaptenid kokku, aga kasu polnud sellest midagi,” ütles Vislapuu.

Esimene poolaeg oli meie meeste kontrolli all, kuid mitu head võimalust jäeti kasutamata. Kohe teise poolaja alguses said vastased karistuslöögi ja saatsid palli trahvikasti, kus täiesti markeerimata mängija selle ühe puutega võrku virutas. Seepeale muutsime asetuse ründavamaks, aga ei läinud kaua aega, kui kaitse Piraaja kontra ajal mängija selja taha unustas ja vähemuses vastase vastu jäädi 0:2 kaotusseisu. 

Vislapuu sõnul jätkati veelgi ründavamalt ja riski piiril, sest kaotada polnud enam midagi. Kümmekond minutit enne lõppu suudetigi Kait Hinni ja Eduard Desjatski väravatest viik välja võidelda, korra tabas Sören Veiolainen veel ka latti.

Mängu viimastel minutitel, kui seis oli juba 2:2, joosti Desjatski vastaste karistusalas jalust maha. „Kui eelnevale kahele vastaste käega mängule kastis penaltit ei järgnenud, siis nüüd oli see kindlamast kindlam penaltikoht, kuid ka seekord vile vaikis,” lausus Vislapuu.

Kaotust kohtuniku süüks ajama ta siiski ei hakanud. „Tahaks öelda küll paar sõna kohtuniku aadressil, aga samas tegi ta kõigest oma tööd, nii hästi või halvasti kui ta seda oskab, ja kahte väravat ei löönud meile tema. Need lasime ikka ise endale lüüa. Nii, et peame vaatama peeglisse ja oma kaitsemängu parandama,” ütles Vislapuu. 

II liiga põhja-idapiirkonnas liidrikohta hoidev Tallinna Legion edestab meie mehi nüüd kuue ja teiseks tõusnud Jõgeva SK Noorus-96 kahe punktiga.

Järgmise mängu peame tuleva nädala pühapäeval koduväljakul Tartu FC Santose II meeskonnaga.


Hetk kevadisest mängust Piraajaga, palliga täna värava löönud Kait Hinn.