II liiga põhja-idapiirkonna liidrile FCI Tallinnale andsime täna kodusel Barrus Arenal kõva lahingu, kuid pidime siiski 2:3 (1:1) alla vanduma. Meie tabamuste eest hoolitsesid Richard Lepp ja Eduard Desjatski ning need olid üldse esimesed kaks väravat, mis FCI Tallinnale sel hooajal II liigas kümne mänguga on löödud.

Olude sunnil tuli meil jälle mängule minna eksperimentaalse keskkaitseduoga, mille seekord moodustasid Andre Väin ja Aimar Vendelin. Etteruttavalt võib öelda, et laias laastus said nad kaitsetööga hakkama, aga oma tavalistel positsioonidel mängides oleks nende kasutegur mõistagi suurem olnud.

Alustasime agressiivselt ning kohe lahtlöögi järel spurtis Lepp vasakult äärelt rünnakule. Kui esimene katse ebaõnnestus, siis 6. minutil andis seekord tipuründaja kohal mänginud Aleksandr Pruttšenko keskväljalt äärele hea söödu ja Lepp lõi 1:0. FCI Tallinna väravalukk oli murtud.

Veerand tundi hiljem oli tablool 1:1 viik. Vastased lõid värava 11 meetri karistuslöögist, mis anti seejärel, kui meie vasakkaitsja Edgar Litovtšenko suhteliselt süütus olukorras otsajoone poole sööstva vastase trahvikasti ääres pikali nügis.

Meie väravavaht Maksim Karach aimas penalti puhul löögisuuna ära ja sai näpuotsad pallile vahele, aga löök oli nii tugev, et tõrjuda ta ei suutnud ning nii tuli pettumust rusikaga väravaposti tümitades välja elada.

Mõlemal poolel oli avapoolajal veel paar võimalust. Meie meestest lõi Nikita Rokachevskiy korra terava nurga alt väravast napilt mööda ning nurgalöögiolukorras püüdis Väina pealöögi vastaste väravavaht. Vastase löökide puhul sai oma tõrjeoskusi veel mitmel korral näidata ka Karach.

Teise poolaja algul otsisid mõlemad meeskonnad juhtväravat. 59. minutil andsid pealinlased pika palli ette, ründaja sai selle kätte ning söötis meeskonnakaaslasele, kes lõi suluseisuhõnguliset olukorrast 2:1.

Mänguohjad läksid nüüd külaliste kätte. Ühe karistusöögi järel lõid nad napilt üle värava ning 77. minutil jõudsid ka kolmmandat korda sihile, kui pall värava eest läbi anti ja vabaks jäetud ründaja selle sisse koksas. Mitmel korral pääseti veel ohtlikult löögile ning korra käis pall ka meie väravapostis.

Eduard Desjatski vähendas mõni minut enne lõpuvilet meie kaotusseisu minimaalseks.

Kohtumise lõpus vastaste mängutempo langes ja tundus, et väheke uinutas neid ka kindel eduseis. See õnnestus meil ka ära kasutada – paar minutit enne normaalaja lõppu andis Arlet Raha paremalt äärelt söödu kasti, Pruttšenko lasi palli läbi ning Desjatski tõstis selle viielt meetrilt üle väravavahi.

Järelejäänud minutitega üritasime veel viigistada, aga midagi kuigi ohtlikku ei õnnestunud enam korda saata ning hooaja viiendast kaotusest seega pääsu polnud.

Kolm vooru enne kevadringi lõppu oleme II liiga oma piirkonnas pettumust valmistaval seitsmendal kohal ning vahe esikohta jagavate FCI Tallinna ja Rakvere Tarvaga on juba 13 punkti.

Järgmises voorus mängime nädala pärast võõrsil tabeli neljandal real oleva Jõgeva SK Noorus-96-ga.