Täna Tallinnas peetud Esiliiga B mäng Nõmme Kalju U21-ga lõppes meie esindusmeeskonna 3:2 võiduga, kõik meie väravad lõi seekord edurivis mänginud Vladislav Gussev. Ühtlasi sai punkti 14 liigamängu pikkuseks veninud seeria, kus meil polnud õnnestunud võitu võtta.

„Saime kaitses vastaste käigud enam-vähem kinni ja kasutasime ees Gussevi maksimaalselt ära,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Koosseisuga oli seekord päris raske, sest mitmele puudujale lisandus eile veel ka saaliliiga mägus vigastada saanud Raul Rebane. „Läksime natuke teise asetusega (4-4-2) peale ja käisime võtmekohad üle, üldises plaanis võis mänguga rahule jääda,” kommenteeris Vislapuu.

Gussevi väravast läksime kohtumise esimese veerandtunni lõpus juhtima. Sellele eelnes karistuslöök, mille Andrei Tjunin kiiresti lahti mängis ning Valeri Šabanov toimetas palli värava alla Gussevi ette.

Peagi väljakuperemehed viigistasid ning kui meie väravavaht Georg Koros nurgalöögist tulnud palli õnnetult oma väravasse tõrjus, pääses Kalju ka ette, aga mõni minut enne vaheajale minekut tsenderdas Šabanov palli karistusalasse ning Gussev seadis väravaesisest saginast jalule viigi.

Meie kapten polnud sellega oma viimast sõna veel öelnud – 54. minutil andis Tjunin talle hea läbisöödu ning Gussev skooris kolmandatki korda. Häid võimalusi oli tal paaril korral veel, aga kolmest äralöödust täna võiduks piisas.

„Oleks võinud umbes kümme minutit enne lõppu võidu ära kindlustada, aga Gussev tabas posti. Viimased minutid oli suur kannatamine, aga kestsime ära ja saime kauaoodatud punktid kätte. Mehed võitlesid paduvihmas nagu lõvid ja tuli kindlasti selle hooaja üks magusamaid võite,” võttis Vislapuu mängu kokku.

Turniiri lõpuni on jäänud kaks vooru ning kuna punktivahed eespool olijatega pole suured, jätkame võitlust liigasse püsimajäämise nimel. Tuleval laupäeval seisab ees hooaja viimane kodumäng, kus vastaseks Keila JK.

Vladislav Gussev lõi tänases võidumängus Nõmme Kalju U21-ga kolm väravat.