Jätkasime oma teekonda Eesti väikeses karikasarjas täna võõrsil 2:1 võiduga II liiga meeskonna FC M.C. Tallinna üle ja pääsesime poolfinaali, kus mängime Narva Unitediga.

Esimesel poolajal oli mäng võrdne ja käis lainetena ühe värava alt teise alla. „Mõlemad meeskonnad üritasid palli vallata ja ehitada pikemaid rünnakuid. Kumbki kõrgelt ei pressinud ja nii tõmbuti palli kaotuse järel kiiresti oma poolele ja tegutseti organiseeritult kaitses,” kirjeldas klubi juht Jaanus Vislapuu.

Vastastest tekitas kõvasti peavalu hea tehnikaga ja küllaltki kiire Aleksandr Borodinov, kes mitu korda meie kaitsjad üle mängis ja ka löögile sai või osava söödu andis. Meil tuli üpris kiiresti teha ka sunnitud vahetus, kui haigena mänginud Talvar Henningu asemele läks platsile mängiv treener Vjatšeslav Vassilenko.

Jõudsime esimesena väravani, kui Siim Lepp äärelt tulnud tsenderduse väravavahi käte vahelt võrku lükkas. Aga kohe saime ka ise külma duši osaliseks, kui kaitseliin suluseisule ja kohtuniku lipule lootes mängu pooleli jättis, lipp aga ei tõusnud ning 1:1 oli tõsisasi.

„Päris mitu korda mängu jooksul tuli veel seda ette, et lootsime liigselt suluseisureeglile ja meile löödi nii teinegi värav, aga õnneks siis lipp tõusis,” lausus Vislapuu. „Samas, arvestades äärmiselt nõrka vilepartiid, ei oleks tohtinud nii kergekäeliselt mänguolukordi pooleli jätta.”

Tema sõnul oli Heliose rünnaku ehitamise ja võimaluste loomise faas päris hea ja esimesel poolajal käis pall nii vastaste väravapostis ja kui ka latis. „Samas kaitses ilmnesid ka kurva Santose mänguga [kaotasime mäletatavasti 0:8] sarnased vead – mängijate vahed liinis ning liinides olid liiga suured ja vastaste ründajad jäid pidevalt meie kaitsjate vastu üks-üks olukorda. Julgestust polnud ja nii tekkis vastastel mitu väga head väravavõimalust. Meid päästis õnn ja [väravavaht] Indrek Ivaski suurepärane tegutsemine,” rääkis Vislapuu.

Teisel poolajal vastased väsisid ja saime kontrolli keskväljal enda kätte. Kahjuks ei suudetud mitut suurepärast võimalust väravaks realiseerida, kuni Sander Taan otsustas üksi meeskonnale heameelt teha, purjetas 74. minutil läbi kogu vastaste kaitseliini ning lõi ilusa soolo lõpetuseks 2:1.

Järgnes väga närviline jookse-ja-löö-mäng, kus mõlemal poolel oli veel häid võimalusi, kuid realiseerida neid ei suudetud. „Meid tassisid viimased 15 minutit Ivaski supertõrjed. Mõlemad meeskonnad olid täiesti väsinud, mängiti pikka palle ette ning vastased proovisid palju kaugelt lüüa,” ütles ta.

Vaatmata tehtud vigadele peab Vislapuu matši tulemust igati õiglaseks. „Terve meeskond mängis hingestatult ja ühtlaselt. Eraldi võiks välja tuua Taani, kes tegi kõvasti kaitsetööd ja lõi üliolulise värava, ning Ivaski, kes meid lõpus vee peal hoidis,” ütles ta.

Poolfinaal III liiga idatsoonis teisel kohal oleva Narva Unitediga peetakse Võrus, toimumisaeg on veel lahtine.

FC Helios Võru
Meie esindusmeeskond teeb väikeses karikasarjas superhooaega: jõutud on juba
nelja parema hulka.