Meie esindusmeeskond mängib tuleval aastal Eesti meistrivõistlustel esiliiga B tasandil ehk kõrgemal kui kunagi varem. Esiliigasse pääsesime tänu mitme meist seni kõrgemal mänginud meeskonna loobumisele.

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) kinnitas täna 2018. aasta Esiliiga ja Esiliiga B koosseisu. Meie vastasteks Esiliiga B-s on Keila JK (tänavu esiliiga B 4.), Kohtla-Järve JK Järve (esiliiga B 5.), Tartu JK Tammeka U21 (esiliiga B 6.), Paide Linnameeskond U21 (esiliiga B 9.), Tallinna JK Legion (II liiga põhja/ida 1.), FC Nõmme United (II liiga lõuna/lääne 1.), Pärnu JK (II liiga lõuna/lääne 2.), Lasnamäe FC Ajax (II liiga põhja/ida 5.) ja Viljandi JK Tulevik U21 (II liiga lõuna/lääne 5.).

Esiliigad jätkavad senise süsteemiga ehk kümme meeskonda mängivad neli ringi ning kokku tuleb seega pidada 36 mängu. Hooaeg kestab märtsi algusest novembri alguseni.

„Sportlikus mõttes tuleb kindlasti raske aasta, aga loodan, et saame kõik 36 mängu viisakalt mängitud. Mingit kõrget kohta püüdma minna on utoopiline, esimesel aastal sellisel tasemel on ainuke eesmärk püsima jääda,” ütles klubi tegevjuht ja esindusmeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Teine eesmärk on anda klubi andekamatele noormängijatele võimalus mängida senisest kõrgemal tasemel ja selle kaudu aidata neil teha arengus samm edasi. „Ka paljudel praegustel mängijatel on unistus mängida kõrgemal kui kunagi varem. Usun, et mehed, kes on Võrumaa jalgpallile nii palju andnud, väärivad seda võimalust,” lisas Vislapuu.

Tema sõnul peetakse juba läbirääkimisi ka mitme uue mängijaga. „Ilmselt sõltub meie edu paljuski sellest, kui palju suudame tuua täiendusi,” lausus klubi juht. „Tuleb keeruline aasta, aga usun, et saame hakkama.”

Litsentseerimisprotsess käib täie hooga. „Seda oleksime teinud ilmselt ka teise liigasse jäädes, sest klubil on vaja tugevat struktuuri ja jätkusuutlikku töökorraldust. Soovime ju pakkuda kodumängudel inimestele toredaid elamusi,” ütles Vislapuu.

Litsentseerimises meile midagi uut ei ole, sest see protsess sai enne tänavust hooaega juba korra läbitud.