21. juuli 2017

Hanna Rästa mängis
Balti turniiri võitnud võistkonnas

Eesti tüdrukute U17 jalgpallikoondis, kuhu kuulus ka Võru FC Heliose kasvandik Hanna Rästa, võitis Tallinnas peetud Balti turniiri. Täna said Eesti tüdrukud Leedust jagu 3:1, esimeses mängus Lätile värava löönud Rästa alustas algkoosseisus ja mängis 25 minutit.

U19 neidude Balti turniiri võitis Läti. Teiseks tulnud Eesti naiskond alistas täna Leedu 5:0, Võru neiu Astrid Erik pääses platsile vahetusest ja 25 minutiks.

18. juuli 2017

Täiendused sügisringiks

Üleminekuakna käigus hankisime neli uut mängumeest: esindusmeeskonna nimekirja lisandusid Marek Jenas ja Siim Sarv, duublisse Karl Martin Saar ja Valeri Kuragin.

„Ei midagi väga erilist, aga paar lisakäiku saab meeskond igal juhul juurde,” ütles klubi tegevjuht ja esindusmeeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Marek Jenas (34) Võrumaa vutisõpradele erilist tutvustamist ei vaja. Ta on aastaid kaitsjana mänginud Võru JK-s (kokku 121 liigamängu ja 5 väravat), samuti mitmes Soome madalamate liigade meeskonnas.

Tartu Helioses noortetreenerina töötav Siim Sarv (36) aitas 2001. aastal Tartu JK Tammeka II liiga võitjaks ning pidas seejärel Tammeka eest paar mängu ka esiliigas. Pärast mitut hooaega Tartu Ülikool Faunas mängis ta esiliigas taas 2007. aastal, kui kandis Tartu Välk 494 särki. Veel on Sarv mänginud II liigas Tartu FC Santose ja JK Luunja eest ning III liigas FC Otepää eest, viimati 2014. aastal.

Seni Navi Vutiseltsi esindanud (2014–2107 47 liigamängu ja 20 väravat) ründaja Karl Martin Saar (26) registreeriti esialgu duublisse, aga tedagi saab vajadusel II liigas kasutada.

IV liigas mängivasse duublisse toob kuhjaga kogemusi igiliikurist veteran, viimastel aastatel samuti Navi Vutiseltsi eest mänginud Valeri Kuragin (44), kes alates 1995. aastast on madalamates liigades löönud 149 väravat ehk rohkem kui ükski teine Võrumaa jalgpallur. IV liigas saab uusi mängijaid meeskonda registreerida 31. augustini.

II liigas peab meie esindusmeeskond sügisringi esimese mängu 29. juulil Kohtla-Järve JK Järve II-ga. Duubel jätkab IV liiga turniiri 6. augustil, kui võõrustab FCP Pärnut.

16. juuli 2017

Astrid Erik ja Hanna Rästa Balti turniiril

19.–21. juulini Tallinnas toimuval neidude Balti turniiril mängib Astrid Erik Eesti U19 koondises ja Hanna Rästa Eesti U17 koondises.

Eesti mängib mõlemas vanuseklassis 19. juulil Lätiga ja kaks päeva hiljem Leeduga.

7. juuli 2017

Astrid Erik mängis UEFA noorteturniiril

Astrid Erik mängis Eesti U18 neidude koondises 4.–7. juulini Tallinnas toimunud UEFA sõprusturniiril, kus Eesti kaotas Soomele 0:6, Aserbaidžaanile 1:4 ja Maltale 1:2. Aserbaidžaani vastu oli ta platsil kogu kohtumise, Soome vastu kuulus samuti algkoosseisu (vahetati välja 31. minutil) ning mängus Maltaga sekkus vahetusest teise poolaja alguses.

5. juuli 2017

Tüdrukute napp kaotus Tartus Welcole

Naiste rahvaliigas võtsid meie tüdrukud täna Tartus mõõtu sealse JK Welco naiskonnaga ning kaotasid 1:2. Alagrupis ollakse kolmandal kohal.

Meil puudus kolm põhikoosseisu liiget ja mängida tuli vahetusteta. „Algul oli mäng krobeline, aga teisel poolajal hakkas juba tulema. Arvan, et kodus saame Welcost jagu,” sõnas naiskona treener Vjatšeslav Vassilenko.

Tema sõnul jäädi kaotusseisu olukorras, vahetult enne mida võinuks kohtunik vabalt Welco mängijale ka vea vilistada. Tosin minutit enne lõppu, 0:1 kaotusseisus mindi suurte jõududega rünnakule, et viigistada, ja võõrustajad lõi kontrarünnakust teise värava. Ometi ei lastud nina norgu ning üks värav õnnestus ikkagi ka veel tagasi lüüa, tegi seda Kristi Teder.

Teist ringi alustab meie naiskond juuli keskel koduväljakul, kui mängib tabeli viimase Jõgeva SK Noorus-96-ga.