21. august 2017

U15 poisid teenisid kolm punkti, U16 ühe

Eesti noorte meistrivõistlustel olid Võru FC Heliose tiimidest nädalavahetusel võidukad U15 poisid, kes alistasid üleeile koduväljakul FC Elva 2:0. Samal päeval ja samuti kodus oli pikalt võidus kinni ka Heliose U16 meeskond, kuid mäng Sillamäe Kaleviga lõppes siiski 1:1 viigiga.

U11 poisid kaotasid reedel kodus Viljandi JK Tulevikule 1:6 ja U12 poisid eile võõrsil FC Elvale 1:6.


Andre Väin (nr 8) viib Heliose U15 meeskonna mängus FC Elvaga 1:0 juhtima.

20. august 2017

Duubel tegi naabritele kindlalt tuule alla

Duubel alistas täna Väimelas Põlva Lootose 9:1 (7:0) ja jätkab IV liiga lõunapiirkonnas teisel kohal. „Eks ta rohkem selline treeningmäng meie meestele oli, kõik said proovida,” sõnas meeskonna juhendaja Vjatšeslav Vassilenko.

Kasvatuslikel eesmärkidel enne mängu oma väravavahile hundipassi andnud põlvakad olid kohal küll 11 mehega, ent üks neist ei saanud vigastuse tõttu platsile joosta ja kogu kohtumine mängiti kümnekesi. Ent ka 11 mehega poleks Lootos täna kuidagi meie meeste vastu saanud.

Skoor avati juba 3. minutil, kui Kert Joakit paremalt äärelt värava ette tsenderdatud palli väravasse põrutas. Kaks minutit hiljem teeniti 11 meetri karistuslöök. Lööma läks Joakit, kuid Lootose puurilukk suutis otse keskele löödud penalti tõrjuda. Mõni minut hiljem oli Joakit taas aktsioonis, seekord oli tema paarilt meetrilt sooritatud löök täpne ja juhtisime 2:0.

Minut hiljem niitis Lootose kaitsja trahvikastis jalust Andrei Kiši. Nüüd läks penaltit lööma Kait Hinn ja tema ei eksinud. Kulus veel vaid kaks minutit ning Joakit virutas umbes 18 meetrilt 4:0.

21. minutil tabas Lootose trahvikastis käinud madinas pall külaliste mängija kätt ning Karl Martin Saar realiseeris penalti. Hävitustöö jätkus – 40. minutil sai Joakit kirja oma neljanda täistabamuse ning poolaja viimasel minutil lõi Kiš nurgalöögi järel peaga juba 7:0.

Teisel poolajal tegime rohkelt vahetusi ja õiget mängurütmi enam ei leidnud. Väravalisa ei jäänud siiski tulemata – 59. minutil lõi nurgalöögiolukorras markeerimata jäetud Karl Martin Saar 8:0 ning veerand tundi hiljem sai värava alla tsenderdatud pall Siim Lepast rikošeti ning põrkas veelkord külaliste väravasse. Alles mängu lõpus õnnestus Lootosel auvärav lüüa.

Duublile oli see seitsmes järjestikune võit ning liiga lõunapiirkonna tabelis hoitakse teist kohta.

Järgmisel laupäeval mängime Väimelas märksa tugevama vastase, FC Elva II-ga.


Kert Joakit (esiplaanil) saatis palli Põlva Lootose väravasse neljal korral.

19. august 2017

Võidumarss jätkus Ararati ületamisega

Esindusmeeskond jätkas edukat kodumängude seeriat 2:0 (1:0) võiduga Tallinna FC Ararat TTÜ üle ning hoiab II liiga põhja-idapiirkonnas kolmandat kohta.

„Mäng ei olnud kergete killast. Kuigi vastane asetseb tabeli lõpus, on II liigas kõik mängud enamjaolt ikkagi võrdsed ja juhtuda võib mida iganes. Piisab, kui valvsus korraks kaotada, ja karistus on kerge tulema. Meie poolt ei olnud just hooaja kõige ilusam mäng, aga rõhusime teatud momentidele, mis meil kohati ka hästi välja tulid ja lõpuks edu tõid,” kommenteeris esindusmeeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Kui Helios on oma II liiga mänge enamasti hiilivalt alustanud ja kolmveerandi väravatest löönud teisel poolajal, siis täna vajutati ligi 30kraadisele leitsakule vaatamata kohe gaas põhja ning mängitud polnud veel kümmet minutitki, kui Jürgen Kolgi ilulöök väljakuperemehed ette viis. Domineeriti edaspidigi, kuid kahjuks ei leidnud pall Ararati väravasse enam teed ning vaheajale mindi minimaalse numbrilise paremusega.

Vislapuu tõdes, et rünnakute realiseerimine jättis taas soovida, aga seekord ei olnud neid momente nii palju nagu tavaliselt. „Õnneks suutis Jürgen Kolk oma individuaalselt meisterliku sooritusega võistkonna kiiresti ette viia. Selle tulemusel hakkas vastane kõrgemalt pressima ja meil oli natuke raskusi palli maad mööda üles toomisega – natuke liialt palju proovisime pika palliga, oleks võinud proovida rohkem palli vallata. Samas tekkis mitmest sellisest pallist hea kontrarünnakuvõimalus,” rääkis ta.

Teise poolaja alguses ei suudetud oma mängu uuesti käima saada. „Pidime esimesed 10–15 minutit tegelema rohkem kaitsetööga, kuna vastane soovis viigiväravat ja meil oli vaja hoida meeskond kompaktsena koos,” ütles Vislapuu.

Sören Veiolaineni platsileminek elavdas ründetegevust. Mängumasin hakkas taas tiksuma, poolaja keskel saadi jälle rohkem palliga mängida ning ka mõned head momendid tekitada. 64. minutil murdis Raul Rebane vastaste trahvikasti, üks Ararati meestest mängis käega ning kohtunik karistas seda 11 meetri karistuslöögiga. Penaltipunktile asus Andre Ojala ning lõi vasakusse nurka 2:0.

Kaheväravaline eduseis uinutas ning edasisest mängust kuigi palju ilusat meenutada pole. Ararat seevastu asus suurte jõududega ründama. „Me ei suutnud keskväljal nende tehnilisi mängijaid piisavalt hästi ohjeldada. Mitut puhku said nad kesväljal meie puuduliku pressi alt välja ja tekitasid meie kaitseliinile peavalu,” lausus Vislapuu.

Õnneks millegi väga ohtlikuni külalised ei jõudnud. Korra päästis meid väravavaht Tommy Toominga hea tõrje ning nii suudeti taga nulli hoida. Viimasel veerandtunnil saadi jälle ka oma keskvälja korda ning meeskondliku pressingu tulemusena tekkis paar head kontravõimalust, mis kahjuks tehnilise praagi nahka läksid.

„Selge oli, et meie asi ei olnud mängu enam eriti avada, püüdsime taga nulli hoida. Seega erilist mänguilu me pärast teist väravat ei pakkunud, aga kõige tähtsama eesmärgi täitsime ja kolm punkti on jälle meie!” rõõmustas Vislapuu.

Pealtvaatajaid oli mängul 70. „Tänan kõiki, kes meid toetama olid tulnud, samuti kõiki sponsoreid!” sõnas Vislapuu.

Järgmise vooru mängu peame tuleva nädala pühapäeval samuti kodus, vastaseks Maardu Linnameeskond II. „Loodan järgmisel mängul näha rohkem publikut! Vajame omade toetust, et kolm punkti taas koju jätta!” ütles Vislapuu.


Andre Ojala täpne penalti tegi mänguseisuks 2:0.

15. august 2017

Neiud kaotasid napilt FC Otepääle

Rahvaliiga naiskond pidi tänases kodumängus FC Otepääga platsilt lahkuma 2:3 kaotusega, mis tähendab, et praktiliselt kustusid ka lootused alagrupis kahe parema hulka jõuda.

Avapoolajal asuti Deivi Tuusise väravatest küll juhtima, kuid vaheajale mindi ikkagi seisul 2:2. Kuus-seitse minutit enne mängu lõppu lõid külalised nurgalöögist juhtvärava ning sellele meie tüdrukud enam vastata ei jõudnud.

Treener Vjatšeslav Vassilenko sõnul sai otsustavaks suur eksimuste arv, rabistati ja kiirustati söötudega ning ei suudetud seetõttu oma mängu korralikult käima saada.

Rahvaliigas on meie tüdrukutel pidada veel kaks mängu – võõrsil Tõrva JK-ga ja kodus alagrupi liidri Tartu JK Welcoga.


Meie mõlemad väravad tänases mängus lõi Deivi Tuusis.

14. august 2017

Poistele nädalavahetusel kolm võitu

Noorteliigades olid nädalavahetusel võidukad kõik kolm meie platsil käinud meeskonda. U16 poisid alisasid üleeile kodus Tallinna FC Levadia 5:2 ja U13 poisid samuti kodus Tallinna FC Ajaxi 3:0, U15 poisid eile võõrsil Nõmme FC Kalju II meeskonna 5:0.


U16 poisid võitsid üheksakesi Võrru saabunud Tallinna FC Levadia eakaaslasi 5:2. Väravad lõid Ingmar Kallas (penaltist, pildil), Silver Õunapuu, Karl Erik Oppar ja Marcus Lepistik, lisaks vastaste omavärav.