19. juuni 2017

Suvepuhkusele heade emotsioonidega

Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel alistasid meie U13 poisid üleeile võõrsil Valga FC Warriori 4:1.

U16 meeskond kaotas laupäeval kodus küll oma liiga liidrile Tartu FC Heliosele 1:2, aga tegi samuti hea mängu.

Oma liigahooaja teise turniiri pidasid nädalavahetusel ka Heliose U10 ja U9 meeskonnad ning nemadki mängisid edukalt.

Noorteliigades jätkuvad mängud augusti alguses.

18. juuni 2017

Rahvaliiga mängus jäid väravad löömata


Naiste rahvaliigas lõppes meie tüdrukute tänane kodumäng Tõrva JK-ga väravateta viigiga. Meie naiskond jätkab oma alagrupis FC Otepää järel teisel kohal. Foto: Priit Lööper

17. juuni 2017

Raskelt alanud mängust lõpuks kindel võit

Esindusmeeskond võitis täna kevadringi lõpetanud kodumängus Maardu Unitedi 4:0. Avapoolajal jäädi küll kuivale, aga teise mängupoolega pandi jõuvahekorrad paika.

„Kevadringi lõpetuseks magus võit. Seis jäi küll 4:0, aga selle mängu oleks võinud ka 14:0 võita,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Kõik mängijad tegid head tööd. Eraldi tahaks välja tuua keskkaitsepaari [Kristjan Kimmel – Arsen Katšmazov], kes hoidis vastaste rünnakud kontrolli all ja midagi väga ohtlikku oma värava all tekkida ei lasknud.”

Kodumänguks saime kokku korraliku koosseisu ja mäng oli algusest peale meie käes, kuid esimesel poolajal väravat lüüa ei suudetud. „Mängu algus oli nagu ikka suhteliselt kinnine ja mingeid väga häid võimalusi ei tekkinud. Mängisime oma tavapärase taktikaga ja lootsime, et suudame ründaja ja äärepoolikute koostöös jõuda väravani. Oli küll kolm väga head võimalust värav lüüa, aga jätsime need kasutamata,” ütles Vislapuu.

Teiseks poolajaks tegime kaks vahetust ning platsile läinud Siim Salandu ja Andre Ojala tõid mängu elu juurde. Häid võimalusi tekkis ridamisi, aga pall ei leidnud külaliste väravasse teed enne kui 67. minutil, mil Ojala antud nurgalöögi järel Kait Hinn seitsmelt-kaheksalt meetrilt peaga löögile sai ja 1:0 kõmmutas.

Vastased sõdisid mõnda aega veel vastu, aga siis sai neil jaks otsa. Viis minutit enne lõppu põrutas Jürgen Kolgilt hea söödu saanud vahetusmees Eduard Desjatski trahvikasti joonelt 2:0. Kaks minutit hiljem lõi Ojala 3:0, seekord tegi eeltöö Desjatski. Viimasel minutil vormistas lõppseisu 4:0 Kolk.

II liigas algas nüüd kuuenädalane suvepaus, teise ringi mänge alustatakse juuli lõpus. Meil seisab siis ees kuus järjestikust kodumängu, mis annavad hea võimaluse tabelis ülespoole trügida. Kevadringi 13 mänguga kogusime 24 punkti, mis annab II liiga ida-põhjapiirkonnas kuuenda koha, ent esikoht on vaid viie punkti kaugusel. „Jääme ootama sügisringi,” sõnas Vislapuu.

Kodumängudel eesmärgiks seatud 100+ pealtvaatajat täna küll kokku ei saadud, aga miinusesse jäädi ainult neljaga. Meie kodumängude keskmine publikuarv on 119 ning selle näitajaga jääme Eestis hetkeseisuga alla vaid kümnele meistriliiga klubile ning esiliigas mängivatele FC Elvale ja Rakvere FC Tarvale.

„Tänan kõiki mängijaid, sponsoreid ja toetajaid tribüünil! Teeme koos Võrust jalgpallilinna!” lausus Vislapuu.


Meeskond tänab pärast lõpuvile kõlamist kodupublikut. Foto: Priit Lööper

15. juuni 2017

Duubel võitis Jõgeva Wolvesi teise rivistuse

Võru FC Helios II võitis täna võõrsil Jõgeva FC Wolvesi duublit 3:1 (2:0) ja kindlustas sellega Eesti jalgpallimeistrivõistluste IV liiga lõunapiirkonnas oma kolmandat kohta.

Esimese poolaja võitsid meie mehed 2:0. Väravad löödi juba esimese tosina minutiga. Esmalt mängiti läbisööduga vastaste väravavahiga üks-üks-olukorda Jaagup Abel, kes sellist võimalust kasutamata ei jätnud, teise palli lükkas võõrustajate puuri väravaesisest saginast Mait Raha.

Teise poolaja keskel lõi kodumeeskond ühe värava tagasi, aga Heliost see ei murdnud ning mõni minut enne lõpuvilet oli vastuski võtta – äärekaitsja Karl Jörgen Lööperi pikk reid mööda äärt lõppes sellega, et vastaste väravavahi tõrjest sattus pall karistusalas Abeli ette, tabas tema löögist ühe Jõgeva mängija kätt ning selle karistuseks määratud penalti realiseeris Eduard Desjatski.

Järgmise mängu peab meie duubel 1. juulil, kui võõrustab vahelejäänud mängus Viljandi JK Tulevik IV meeskonda.

13. juuni 2017

Jalgpallilaagris osaleb veerandsada last


Võru Roosi tänava staadionil on sel nädalal Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi suvelaagris veerandsada last, keda juhendavad Võru FC Heliose treenerid. 27 paigas üle Eesti osaleb viiepäevastest laagrites kokku 850 last. Taolised suvelaagrid toimuvad juba kümnendat aastat, Võru liitus projektiga 2009. aastal. Foto: Priit Lööper